Repertoár

Náš  divadelní spolek se každý rok snaží připravit pro své věrné diváky nastudování nové divadelní hry. Během uplynulých sezón jsme vám tak představili již tyto premiéry:

 

Pod jednou střechou

Premiéra 15.4.2023

Komedie o tom, co se stane, když Bernard poskytne azyl své bývalé manželce Julií, kterou jeho stávající manželka Marie z duše nenávidí, protože je přesvědčená, že jí Bernard během svatebního veselí s Julií zahnul. Bernard se marně snaží vysvětlit, že jsou v tom s Julií nevinně, tenkrát tam přece byla taková tma…

 

 

 

Náš Otec José

Premiéra 11.5.2019

Protřelý zlodějíček Josef, zvaný José, je přistižen při vykrádání kostela, ale ke svému překvapení ho místní považují za nového faráře, kterého už tak dlouho netrpělivě očekávají. Po prvotním šoku José přistupuje na roli faráře a snaží se z nově nabyté funkce vytřískat, co to dá. Jak to asi může dopadnout? 

 

 

Hrobka s vyhlídkou

Premiéra 30.4.2017.

Ve staré ponuré vile Monument House patřící rodině Tombových se chystá čtení poslední vůle Septima Tomba a očekává se rozdělení několika milionů liber. Dědicové se začínají scházet… Jakmile je závěť přečtena, dostanou události nečekaný spád. Peníze určené dědicům zmizely a nikdo netuší, kde je hledat. A aby toho nebylo málo, dědicové začínají jeden po druhém umírat a jen těžko lze odhadnout, kdo bude další oběť a kdo přežije. A zemřel vůbec starý pan Tomb?

 

sc_plakat_A3Strašidlo Cantervillské

Premiéra 30.4.2016

Známý příběh se odehrává na starém anglickém panství, jehož novým majitelem se stává rodina amerického velvyslance v Anglii. Moderní americká rodina zpočátku nemá absolutně žádnou úctu k dodržování starých anglických tradic a vůbec si nepřipouští, že  na zámku může vyskytovat něco tak ryze tradičního, jako je duch starého Sira Simona de Canterville, který se kdysi dávno dopustil těžkého zločinu a proto za trest bloudí po chodbách a chrastí řetězy.

 

Babicka v trenkach plakatBabička v trenkách aneb Aprílová komedie

Premiéra 18.4.2015

Původní divadelní hra brněnského autora Vlastimila Pešky, jejíž děj se odehrává na malém městě, ve kterém mají svůj obchod s deštníky manželé Dandovi. Situační komedie plná záměn, nedorozumění, výstřelů a odvážných choreografií, ve které uslyšíte dokonce i živé houslové sólo.

 

Lotrando a Zubejda plákátLotrando a Zubejda

Premiéra 26.4.2014

Lotrando a Zubejda je známá filmová pohádka režiséra Karla Smyczka a scenáristy Zdeňka Svěráka z roku 1997. Děj je založen na motivu pocházejícího ze dvou pohádek z knihy Devatero pohádek Karla Čapka (konkrétně: Druhá loupežnická pohádka a Velká pohádka doktorská). Naše představení přináší notoricky známou pohádku na divadelní prkna, a to včetně všech již téměř zlidovělých písniček Jaroslava Uhlíře.

 

O lakomé BarceO lakomé Barce

Premiéra 27.4.2013

Ve vesnici Dejvice žili samí lakomí lidé, ale nejlakomější byla Barka, která schovávala slupky od buřtů a šila z nich záclony a pro koruny by si nechala koleno vrtat. Barka pracovala jako posluhovačka na faře, kde jí jednou důstojný pán oznámil, že by mohli jednoho jejich čuníka dát učiteli, který má doma plno hladových krků, když pro dva lidi jsou dva čuníci až moc. Barka o tom však nechtěla ani slyšet…